Wiadomości

26-letnia gwiazda zabita przez brata, bo… “plamiła honor rodziny”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Była określana mianem „pakistańskiej Kim Kardashian”. 26-letnia Qandeel Baloch została zabita przez brata, który uzasadniał tę zbrodnię reakcją na „plamiącą honor rodziny” aktywność kobiety w internecie. Mężczyzna usłyszał wyrok dożywotniego więzienia – czytamy na portalu Telewizji Republika.

Jak podawało BBC, w 2015 roku Baloch stała się jedną z 10 najpopularniejszych gwiazd pakistańskiego internetu. We wpisach, zdjęciach i nagraniach umieszczanych w sieci krytykowała konserwatyzm i patriarchalny model społeczny. Nazywana była „pakistańską Kim Kardashian”. Jej ostatnie wpisy na Facebooku śledziło prawie 800 tysięcy subskrybentów. Jej zwłoki odnaleziono w lipcu 2016 roku, w rodzinnym domu nieopodal miasta Multan w Pakistanie. 

Do zamordowania 26-letniej siostry przyznał się jej rok młodszy brat Mohammed Waseem Azeem. Jak tłumaczył, było to „honorowe zabójstwo” w związku z „nieakceptowalnym” zachowaniem siostry w mediach społecznościowych. Podkreślił, że nie ma wyrzutów sumienia – podał brytyjski „The Guardian”.

Zabójca wyrażał jednocześnie nadzieję, że będzie zapamiętany jako „człowiek honoru”. Uważał, że za przywrócenie dobrego imienia rodzinie zasłużył na miejsce w niebie.

– Kobiety rodzą się po to, aby siedzieć w domu i podążać za tradycją. Moja siostra nigdy tego nie robiła – powiedział. 

/telewizjarepublika.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!