Wiadomości

Zmarł Jan Kobuszewski, wspaniały polski aktor teatralny i filmowy oraz artysta kabaretowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzisiaj o godz. 9 zmarł Jan Kobuszewski – aktor teatralny i filmowy oraz artysta kabaretowy – podaje Polskie Radio RDC. Z informacji Polskiego Radia RDC wynika, że artysta zmarł dzisiaj, o godz. 9. Tragiczną informację miała potwierdzić rodzina aktora.

Jan Kobuszewski był aktorem teatralnym i filmowym, wybitnym komikiem. Urodził się 19 kwietnia w domu przy ul. Nadwiślańskiej 3 na warszawskim Nowym Bródnie. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, uczęszczał do Państwowej Szkoły Dramatycznej Teatru Lalek.

W 1956 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST w Warszawie. W latach 1956-57 występował w Teatrze Młodej Warszawy. Kolejne lata to jego występy w Teatrze Klasycznym w Warszawie. W latach 1964-69 występował w Teatrze Narodowym. W latach 1976-2013 był aktorem Teatru Kwadrat w Warszawie. Był również związany z kabaretami „Dudek”, „ZAKR” i „Kabaretem Olgi Lipińskiej”.

Występował także w telewizji – zarówno w filmach, jak i serialach i spektaklach. Grał m.in. w „Rysiu”, „Czterdziestolatku”, „Graczykach”, „Klanie”, „Alternatywach 4”, czy „Zmiennikach”. Łącznie wystąpił w około dwóch tysiącach programów telewizyjnych. Nawet grając role epizodyczne tworzył wyraziste, zapadające w pamięć postacie.

/dorzeczy.pl, tvp.info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!