Świat Wiadomości Żydzi

Żydzi dokonali kolejnego pogromu na Zachodnim Brzegu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agencja Anadolu podała, że w sobotę 22 czerwca br. armia izraelska dokonała kolejnego pogromu ludności palestyńskiej na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu. W wyniku akcji zniszczono mienie, bito cywilów oraz aresztowano 25 osób.

Żydzi dokonali kolejnego pogromu. Według wspólnego oświadczenia Komisji ds. Zatrzymanych i Stowarzyszenia Więźniów Palestyńskich, w wyniku ataków na palestyńskie osiedla na Zachodnim Brzegu, od 7 października zeszłego roku aresztowano łącznie 9325 osób. Aresztowania miały miejsce głównie w miastach Nablus, Tulkarm, Ramallah i Hebron, należących do Autonomii Palestyńskiej, a znajdujących się pod nielegalną okupacją żydowskiego reżimu.

W oświadczeniu stwierdzono również, że podczas izraelskich kampanii aresztowań siły izraelskie biły i maltretowały Palestyńczyków oraz niszczyły ich domy i mienie. Według Ministerstwa Zdrowia Autonomii Palestyńskiej co najmniej 553 Palestyńczyków zginęło, w tym 133 dzieci, a prawie 5200 zostało rannych w wyniku ostrzału armii izraelskiej na Zachodnim Brzegu.

Napięcie na okupowanym Zachodnim Brzegu wzrosło od czasu, gdy Izrael rozpoczął ofensywę wojskową przeciwko Strefie Gazy, w której od 7 października zginęło ponad 37 500 ludzi.

Izrael został oskarżony o ludobójstwo przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości, którego ostatnie orzeczenie nakazało Tel Awiwowi natychmiastowe wstrzymanie operacji wojskowej w Rafah w południowej Strefie Gazy, gdzie ponad milion Palestyńczyków szukało schronienia przed wojną przed inwazją 6 maja. Żydowscy naziści odrzucili to orzeczenie, wskazując, że TRybunał jest “sojusznikiem terrorystów”.

Polecamy również: Lewak zaatakował tasakiem polskiego prolajfera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!