Świat Wiadomości Żydzi

Żydowski reżim aresztuje coraz więcej dziennikarzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej cztery palestyńskie dziennikarki znajduje się wśród więźniów politycznych, przetrzymywanych w izraelskich więzieniach – podała w piątek agencja Anadolu.

Żydowski reżim aresztuje coraz więcej dziennikarzy. „Cztery dziennikarki są przetrzymywane w izraelskich więzieniach, w tym jedna to matka karmiąca” – podał Palestyńska Organizacja Praw Człowieka w oświadczeniu z okazji Światowego Dnia Wolności Prasy.

W oświadczeniu podano nazwiska dziennikarek. Chodzi o Ikhlas Sawalhę, Rolę Hasanein, Bushrę Al-Tawil i Asmaa Heresh. Trzy  z nich – Sawalha, Al-Tawil i Heresh – znajdują się w więzieniu bez procesu a nawet oficjalnie postawionych zarzutów.

Palestyńska Organizacja Praw Człowieka poinformowała również, że piąta dziennikarka – Somaya Jawabreh, przebywa w areszcie domowym po zwolnieniu jej z żydowskiego więzienia w listopadzie ubiegłego roku.

Wcześniej w piątek grupa ta stwierdziła we wspólnym oświadczeniu z innymi organizacjami praw człowieka, że ​​żydowski reżim przetrzymuje w swoich więzieniach i aresztach aż 53 dziennikarzy palestyńskich, w tym 43 aresztowanych po 7 października.

NASZ KOMENTARZ: Przetrzymywanie dziennikarzy bez sądu przez żydowskich nazistów świetnie dowodzi jakimi kłamstwami karmi się Europejczyków. Chodzi o hasła, mówiące, że Izrael jest jedyną prawdziwą demokracją i ostoją wolności osobistych na Bliskim Wschodzie.

Polecamy również: Ukraiński generał: będziemy zmuszeni do rozmów pokojowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!