Polska Świat Wiadomości

Żydowski historyk utrzymuje, że atak ZSRR na Polskę nigdy nie miał miejsca

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal malydziennik.pl Yakov Kedmi, żydowski historyk często goszczący w  programie telewizyjnym „Rossija 1”, pokusił się o pełną kłamstw i manipulacji opowiastkę o „roli Polski w czasie II wojny światowej”.

„Izraelski ekspert w bardzo krótkim czasie kompletnie niszczy niektóre z mitów o niewinnych Polakach i złych Sowietach” – czytamy w zapowiedzi programu z udziałem Kedmiego.

Z wystąpienia żydowskiego historyka możemy dowiedzieć się m.in., że nasz kraj – w przeciwieństwie do Sowietów – nie respektował postanowień układu wersalskiego. A zgodnie z nimi – jak przekonuje Kedmi – ZSRR miało uzyskać Kresy Wschodnie. Historyk nawet słowem nie wspomina, że Rosja Sowiecka nie została dopuszczona do konferencji, ponieważ państwa ententy nie uznały rządu bolszewików.

Jeden z prowadzących zwrócił uwagę na tę nieścisłość, zadając retoryczne pytanie: „ZSRR był stroną  traktatu wersalskiego?”. – To bez znaczenia. Te ziemie nie należały do Polski – kwituje krótko historyk.

Yakov Kedmi mówi również, że w 1939 r. Polska negocjowała z Niemcami atak na ZSRR, co miałoby dowodzić, że nie byliśmy „narodem niewiniątek”.

Polska domagała się Litwy, Białorusi, Ukrainy i dostępu do Morza Czarnego.Niemcy zgodzili się na to, ale  w zamian chcieli Gdańska. Polacy uważali, że nie mają obowiązku dawania czegokolwiek. Wystarczył ich sam udział w kampanii. Potem negocjacje się nie powiodły i Niemcy stwierdzili: „Ok, to zaatakujemy Polskę”.

– mówi Kedmi.

Historyk podkreśla, że Sowieci nie napadli Polski, gdyż 17 września 1939 r.  nie było już w kraju polskiego rządu.

Ich urzędnicy państwowi byli w Rumunii. Jaki rozkaz wydało w tym czasie dowództwo armii polskiej? „Nie walczcie z Armią Czerwoną!” . I żołnierze to polecenie zaakceptowali.

W procesach norymberskich zdecydowano się potępić jako agresję wyłącznie niemiecki atak na Polskę. Nie było tam  wzmianki o Związku Radzieckim, więc każdy kto twierdzi, że napadliśmy Polskę, kłamie. (…) W wyniku podjętych działań Związek Radziecki dostał jedynie to, co powinien otrzymać zgodnie z traktatem wersalskim.

Polska złamała traktat wersalski. Zabrali nieswoje ziemie. I dlatego cały świat uznał włączenie Zachodniej Białorusi i Ukrainy do Rosji. Do ZSRR.

– mówi uparcie historyk

Czyżby była to zwykła propagandowa ustawka?

Źródło: malydziennik.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!