Polska Wiadomości

Trzech Polaków zostało ranionych nożem przez Uzbeka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal regiony.tvp.pl dziesięć lat więzienia grozi 30-letniemu obywatelowi Uzbekistanu Temarlikowi I., który ranił nożem trzech mieszkańców Ozimka – poinformował w poniedziałek Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Do zdarzenia doszło 9 lipca pod sklepem monopolowym w Ozimku. Według wstępnych ustaleń śledztwa, doszło do awantury między trzema Polakami i Temarlikiem I. Uzbek miał być obrażany przez miejscowych ze względu na swoją narodowość i w pewnym momencie zaatakował ich scyzorykiem.

Dwóch mężczyzn poniosło powierzchowne rany, trzeci – który został pchnięty nożem – musiał przejść operację usunięcia śledziony.

– Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Badane są wszystkie okoliczności zdarzenia i prokurator rozważa także możliwość wszczęcia odrębnego śledztwa w sprawie znieważenia na tle narodowościowym – powiedział prokurator Bar.

Uzbekowi za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Publiczna zniewaga na tle narodowościowym jest zagrożona karą do trzech lat więzienia.

Mężczyzna twierdzi, że został sprowokowany przez swoje ofiary.

Co wy na to?
Źródło: tvp.regiony.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!