Świat Wiadomości Żydzi

Żydowscy naziści zniszczyli budynek, w którym mieszkali dziennikarze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Siły zbrojne Izraela zniszczyły budynek Press House na zachodzie Gazy. W budynku tym mieszkali i pracowali dziennikarze i inni przedstawiciele świata mediów.

Żydowscy naziści zniszczyli budynek, w którym mieszkali dziennikarze. Atak nastąpił w czasie, gdy armia izraelska szykuje się do masowych przesiedleń i  zbrodni wojennych w Rafah.  Według międzynarodowych organizacji praw człowieka atakowanie instytucji medialnych i dziennikarzy ma na celu usunięcie narracji palestyńskiej z pierwszych stron gazet. Nie będzie dziennikarzy – nie będzie miał kto dokumentować żydowskich zbrodni wojennych i przeciwko ludzkości.

Press House był niezależną instytucją medialną non-profit. Powstał w 2013 roku z inicjatywy „grupy niezależnych dziennikarzy w celu promowania wolności opinii i wypowiedzi, wspierania niezależnych mediów oraz zapewnienia ochrony prawnej dziennikarzom w Palestynie” – jak czytamy na jego stronie internetowej.

W trakcie swojej pracy instytucja starała się „zapewnić inkubator dla niezależnych mediów palestyńskich w celu promowania wolności opinii i wypowiedzi poprzez podnoszenie kwalifikacji zawodowych dziennikarzy w Palestynie, a także ustanawianie sieci specjalistów w dziedzinie mediów, intelektualistów, pisarzy i obrońców wolność mediów i prawa człowieka”.

W listopadzie armia izraelska zabiła dyrektora Press House Bilala Jadallaha, bombardując bezpośrednio jego pojazd w mieście Gaza. Według pracowników biura, chodziło o zastraszenie ich przed dalszym relacjonowaniem i dokumentowaniem żydowskich zbrodni.

Według danych rządowego biura ds. mediów w Gazie od rozpoczęcia izraelskiej wojny 7 października armia reżimu izraelskiego zabiła 124 dziennikarzy i pracowników mediów w różnych obszarach Strefy Gazy. Co ciekawe, liczba dziennikarzy, którzy stracili życie w wyniku ataków żydowskich nazistów na Gazę, przekroczyła całkowitą liczbę dziennikarzy zabitych na świecie w latach 2021 i 2022.

Polecamy również: Kontrole graniczne: gigantyczna skala naruszeń ze strony Ukraińców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!