Świat Wiadomości

Putin propagował hitlerowską wersję historii. Stanie za to przed sądem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjski opozycjonista Siergiej Antonow zwrócił się do Komitetu Śledczego Rosji z żądaniem pociągnięcia Władimira Putina do odpowiedzialności karnej. Chodzi o słowa rosyjskiego przywódcy o Polsce podczas wywiadu z Tuckerem Carlsonem.

Putin propagował hitlerowską wersję historii. Powodem zgłoszenia Siergieja Antonowa jest wypowiedź rosyjskiego prezydenta o tym, że to Polska “zmusiła” Niemcy do zaatakowania jej podczas II wojny światowej. Ma to łamać jeden z artykułów rosyjskiego kodeksu karnego.

-Przed II wojną światową, gdy Polska współpracowała z Niemcami, odmówiła spełnienia żądań Hitlera, ale wzięła udział  w podziale Czechosłowacji. Jednak ponieważ nie zrezygnowała z Korytarza Gdańskiego, Polacy zmusili go do rozpoczęcia z nimi wojny – stwierdził w rozmowie z Carlsonem Putin.

Według Antonowa słowa Putina stanowią zaprzeczenie faktów ustalonym w wyroku Międzynarodowego Trybunału Wojskowego w sprawie osądzenia i ukarania głównych zbrodniarzy wojennych europejskich państw Osi oraz aprobatę dla zbrodni ustalonych w tym wyroku. Co istotne, taka interpretacja została bez żadnego sprzeciwu przyjęta przez Związek Sowiecki.

Rosyjski opozycjonista uważa, że wypowiedź Putina spełnia znamiona istniejącego w rosyjskim prawie przestępstwa polegającego na “propagowaniu nazizmu przez osobę na stanowisku państwowym za pośrednictwem mediów”. Za taki czyn Kodeks karny przewiduje do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie zostało przygotowane wraz z innymi aktywistami i złożone do Komitetu Śledczego. Zawiadomienie zostało ono przyjęte i zarejestrowane przez rosyjski organ.

Co ciekawe, polscy miłośnicy Putina dziwnym trafem nabrali wody w usta, jeśli chodzi o kłamstwa historyczne Putina, wygadywane na temat naszego kraju. Za dobrą monetę przyjęli natomiast jego słowa, że Rosja nie ma zamiaru atakować Polski.

NASZ KOMENTARZ: Nie ulega wątpliwościom, że prawa zawiadomienie zostanie zbagatelizowana, a na koniec putinowcy “ukręcą jej łeb”. Zostaje zatem wątek humorystyczny. Zgodnie z nim, nie pozostaje nam jednak nic innego jak zażądać od Rosji Królewca. Jeśli Kreml odmówi, będzie to oczywisty znak, że zmusza Polskę do rozpoczęcia wojny. Tak właśnie wygląda putinowska, turańska logika.

Polecamy również: Żydowscy naziści planują ludobójstwo w Rafah

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!