Świat Wiadomości Żydzi

Żydowscy naziści zbombardowali szkołę, w której ukryli się uchodźcy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Izrael wypowiedział wojnę cywilnej ludności” – oskarża Ministerstwo Spraw Zagranicznych Autonomii Palestyńskiej. W ten sposób komentuje atak z powietrza na kolejną szkołę, w której chroniły się setki uchodźców.

Żydowskie lotnictwo z premedytacją uderzyło w budynek szkoły, w której chroniły się setki uchodźców. Do nalotu doszło o świcie w szkole al-Fachura. Według Ministerstwa Zdrowia Strefy Gazy zginęło co najmniej 50 osób.

Ani armia izraelska, ani Agencja ONZ ds. Uchodźców Palestyńskich (UNRWA) nie skomentowały informacji o ataku. W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia i nagrania z miejsca zdarzenia.

Służby prasowe kontrolowanych przez Hamas władz enklawy poinformowały dziś, że od 7 października, czyli początku wojny z Izraelem, w Strefie Gazy zginęło 12 tys. Palestyńczyków.

Liczba ta jest zapewne zaniżona, ponieważ wiele ciał pogrzebanych jest pod ruinami – stwierdzono w komunikacie.

Światowy Program Żywnościowy (WFP) ostrzegł wczoraj, że mieszkańcom Strefy Gazy “grozi bezpośrednio klęska głodu”, ponieważ wyczerpują się ostatnie zapasy żywności, a dostawy pomocy humanitarnej ONZ zostały przerwane z powodu braku paliwa i blokady telekomunikacji.

Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) poinformowało, powołując się na dane dostarczone przez władze Strefy, że ataki sił izraelskich zniszczyły lub uszkodziły co najmniej 45 proc. budynków w enklawie.

Polecamy również: Nowe władze zapowiadają ściganie tzw. “mowy nienawiści”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!