Polska Wiadomości

Nowe władze zapowiadają ściganie tzw. “mowy nienawiści”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dotychczasowa opozycja chce ścigać z urzędu za “mowę nienawiści” wobec sodomitów i gomorytów. Posłanki KO już zaczęły chwalić się tym w sieci. Sprawę opisał portal tvmn.pl.

Nowe władze zapowiadają ściganie tzw. “mowy nienawiści”. W umowie koalicyjnej KO, Trzeciej Drogi i Lewicy znalazła się nowelizacja kodeksu karnego, która powoduje, że tzw. “mowa nienawiści” ze względu na tzw. “orientację seksualną” i płeć będzie ścigana z urzędu.

“Wszyscy jesteśmy równi, a orientacja seksualna i płeć nie może być powodem dyskryminacji. Walka z mową i czynami z nienawiści będzie naszym priorytetem. Znowelizujemy kodeks karny tak, aby mowa nienawiści ze względu na orientację seksualną i płeć była ścigana z urzędu” – czytamy w umowie.

Na zapis dotyczący “mowy nienawiści” zwracają uwagę w mediach społecznościowych posłanki dotychczasowej opozycji, które chwalą ten krok.

Kara za mowę nienawiści wobec społeczności LGBT+ musi być wpisana do kodeksu karnego! Gwarantuje to nasza umowa koalicyjna – napisała na platformie X (dawniej Twitter) poseł KO Aleksandra Gajewska.

Polityk zamieściła również zdjęcie, na którym jest w koszulce z napisem “Jestem przeciw homofobii”. Wpisy w podobnym tonie publikowały też Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej.

Pod wpisami posłanek zaczęły pojawiać się komentarze, w których internauci twierdzą, że chodzi o wprowadzenie znanej z czasów komunistycznych cenzury.

Nazwijmy rzeczy po imieniu: obiecujecie zlikwidowanie wolności słowa. Nie ma czegoś takiego jak “mowa nienawiści”, jest cenzura – napisał Dariusz Lipiński, były członek Platformy Obywatelskiej.

NASZ KOMENTARZ: Żadna lewica nie wytrzymała długo bez wprowadzenia cenzury i terroru. Wygląda na to, że zaczynamy wchodzić w nowy etap surowości i zamordyzmu.

Polecamy również: Ukrainiec zaatakował nożem 12-latkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!