Świat Wiadomości Żydzi

Żydowscy naziści zamordowali kolejnych 5 dziennikarzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“W ciągu ostatnich kilku godzin w różnych miejscach Strefy Gazy zginęło pięciu palestyńskich dziennikarzy” – podało biuro prasowe rządu Gazy. Rządowe biuro ds. mediów oraz organizacje praw człowieka wielokrotnie ostrzegały, że Żydzi celowo atakują reporterów, aby uniemożliwić informowanie o zbrodniach dokonywanych przez armię.

Żydowscy naziści zamordowali kolejnych 5 dziennikarzy. W swoim oświadczeniu biuro prasowe podało, że nowe ofiary śmiertelne zwiększyły liczbę palestyńskich dziennikarzy zabitych w izraelskich atakach w Strefie Gazy od 7 października 2023 r. do 158.

Według danych i statystyk Międzynarodowego Komitetu Ochrony Dziennikarzy, organizacji pozarządowej z siedzibą w Nowym Jorku, wojna w Gazie stała się najkrwawszą dla dziennikarzy od czasu, gdy komitet zaczął dokumentować zabójstwa dziennikarzy na całym świecie w 1992 roki.

W lutym ubiegłego roku Międzynarodowe Centrum Dziennikarzy, organizacja pozarządowa z siedzibą w Waszyngtonie, ogłosiła, że ​​podczas wojny w Gazie doszło do najwyższego poziomu przemocy wobec dziennikarzy od 30 lat. Organizacja wezwała Izrael do zaprzestania zabijania dziennikarzy i zbadania przypadków ich śmierci z rąk swoich sił.

Izrael, który lekceważy rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ żądającą natychmiastowego zawieszenia broni, spotkał się z międzynarodowym potępieniem w związku z brutalną ofensywą na Gazę trwającą od ataku palestyńskiej grupy Hamas z 7 października 2023 roku.

Według lokalnych władz ds. zdrowia od tego czasu zginęło ponad 38 000 Palestyńczyków, głównie kobiet i dzieci, a ponad 87 700 innych zostało rannych. Prawie dziewięć miesięcy po rozpoczęciu wojny izraelskiej rozległe połacie Gazy leżą w gruzach pośród wyniszczającej blokady żywności, czystej wody i leków.

Izrael jest oskarżony o ludobójstwo przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości, którego najnowsze orzeczenie nakazało mu natychmiastowe wstrzymanie operacji wojskowej w mieście Rafah na południu, gdzie ponad milion Palestyńczyków szukało schronienia przed wojną przed inwazją 6 maja. W odpowiedzi, żydowscy naziści nazwali MTS kolaborantem Hamasu.

Polecamy również: MSWiA wprowadzi pozwolenia na broń czarnoprochową

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!