Polska Wiadomości

Rząd chce zatrzymywać rodziny na lotniskach. O co chodzi?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Skrajnie lewicowa wiceminister edukacji Katarzyna Lubnauer powiedziała, że jej resort pracuje nad tym, jakie rozwiązania przyjąć, żeby przymusić rodziców do rezygnacji z wyjazdów rodzinnych w trakcie roku szkolnego. Podkreśliła, że w wielu krajach rodzic wyjeżdżający z dzieckiem na wakacje w ciągu roku szkolnego może być nawet zatrzymany na lotnisku.

Rząd chce zatrzymywać rodziny na lotniskach w trakcie roku szkolnego. Katarzyna Lubnauer, wiceminister MEN, w rozmowie z Radiem ZET została zapytana o rodzinne wyjazdy w trakcie roku szkolnego i przestrzeganie w tym kontekście obowiązku szkolnego.

Skrajnie lewicowa aktywistka przyznała, że do jej resortu docierają głosy nauczycieli i dyrektorów szkół, że rodzice traktują szkołę jako miejsce, gdzie dziecko może chodzić albo może nie chodzić. W jej ocenie, tego typu swoboda zwiększyła się w trakcie  tzw. pandemii COVID-19.

Na pytanie, czy rodziny nie powinny wyjeżdżać na urlopy w trakcie roku szkolnego, odpowiedziała, że nie powinny i każdy zdaje sobie sprawę, że to ze szkodą dla dziecka, jeśli przez 2 tygodnie nie chodzi do szkoły.

Zdaniem Lubnauer w wielu krajach mamy taką sytuację, że jeśli rodzic chciałby wyjechać z dzieckiem na wakacje w ciągu roku szkolnego, to mogą go nawet zatrzymać na lotnisku. Przyznała, że jej resort przygląda się temu, jakie rozwiązania przyjąć, żeby rodzice rozumieli, że obowiązek szkolny oznacza obowiązek szkolny. Nie wykluczyła wprowadzenia podobnych rozwiązań.

Sprawę skomentowała m.in. Klaudia Domagała z Konfederacji. “To propozycja tak skrajnie antywolnościowa i zamordystyczna, że aż trudno w jednym wpisie odnieść się do wszystkich absurdów. Komuna wraca i bez wyjaśnień złożonych urzędnikowi nie będziemy mogli opuszczać kraju?! Nie będziemy mogli meldować się z dziećmi w hotelach czy pensjonatach przez 10 miesięcy w roku?!” – napisała.

Polecamy również: MSWiA wprowadzi pozwolenia na broń czarnoprochową

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!