Świat Wiadomości Żydzi

Żydowscy naziści zaatakowali siedzibę ONZ

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agencja ONZ ds. uchodźców palestyńskich (UNRWA) potępiła protest syjonistów pod swoją siedzibą we Wschodniej Jerozolimie. Zachowanie agresywnych Żydów określiła jako „zastraszanie” i „wandalizm”.

Żydowscy naziści zaatakowali siedzibę ONZ. Kilka dni temu organizacje syjonistyczne zorganizowały protest przed biurem UNRWA w dzielnicy Sheikh Jarrah w Jerozolimie, wzywając do likwidacji tej instytucji. W trakcie manifestacji, agresywni Żydzi rzucali w budynek kamieniami. Próbowali też do niego wtargnąć.

Manifestację zwołał zastępca burmistrza Zachodniej Jerozolimy, wpływowy żydowski nazista, Aryeh King.

Ten protest zwołany przez członka gminy Jerozolimy to nic innego jak nękanie, zastraszanie, wandalizm i niszczenie mienia ONZ” – oświadczył komisarz generalny UNRWA Philippe Lazzarini na swoim koncie X. „To nie ma nic wspólnego z wolnością słowa” – dodał.

Lazzarini wezwał władze izraelskie do ciągłej ochrony obiektów i personelu Organizacji Narodów Zjednoczonych.

UNRWA od wielu miesięcy spotyka się z presją ze strony żydowskich nazistóww w związku ze zmyślonymi zarzutami, jakoby niektórzy pracownicy agencji byli zaangażowani w atak Hamasu z 7 października.

W przeszłości nie tylko żydowscy ekstremiści, ale też władze izraelskiego reżimu utożsamiały personel UNRWA z członkami Hamasu, próbując ich zdyskredytować. Jak dotychczas  nie przedstawiły jednak żadnego dowodu na te twierdzenia, jednocześnie usilnie lobbując za zamknięciem UNRWA, ponieważ jest to jedyna agencja ONZ posiadająca szczególny mandat do dbania o podstawowe potrzeby palestyńskich uchodźców.

Jeśli agencja przestanie istnieć – argumentuje Izrael – wówczas kwestia uchodźców i ich prawa do powrotu na ojczystą ziemię zostanie zamknięta. Co ciekawe, żydowski reżim odmawia Palestyńczykom prawa do powrotu na odebrane im ziemie już od końca lat czterdziestych XX wieku, mimo że jego członkostwo w ONZ zostało uzależnione od zezwolenia uchodźcom na powrót do swoich domów.

UNRWA została utworzona przez Zgromadzenie Ogólne ONZ ponad 70 lat temu, aby pomagać Palestyńczykom, którzy zostali przymusowo wysiedleni ze swoich ziem. Agencja zapewnia kluczowe wsparcie milionom uchodźców palestyńskich w Strefie Gazy, Zachodnim Brzegu, Jordanii, Libanie, Syrii i innych obszarach, gdzie żyje duża liczba zarejestrowanych Palestyńczyków. Stany Zjednoczone i niektórzy ich wasale zawiesili finansowanie UNRWA w styczniu br., ale inne, takie jak UE, Kanada i Szwecja, wycofały się z tego i wznowiły finansowanie instytucji.

Polecamy również: Narkomanka na listach Konfederacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!