Świat Wiadomości Żydzi

Żydowscy naziści używają farm trolli do walki z ONZ

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak wynika z raportu cytowanego przez Haaretz, żydowski reżim wykorzystuje fałszywe konta w mediach społecznościowych, by przy ich pomocy atakować Agencję ONZ ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA).

Żydowscy naziści używają farm trolli do walki z ONZ. Izraelska grupa monitorująca sieć o nazwie “Fake Reporter” odkryła, że ataki dezinformujące żydowskich farm trolli skupiają się przede wszystkim wokół fałszywej informacji o 12 pracownikach UNRWA (spośród 13 000 obecnych w Gazie) którzy rzekomo brali udział w infiltracji Izraela przez Hamas 7 października.

Według Haaretz raport opisuje, w jaki sposób w kampanii wykorzystano sieć setek kont w mediach społecznościowych i trzy nowo utworzone „strony informacyjne” do propagowania narracji proizraelskiej.

Co więcej, raport ujawnił, że te fałszywe konta aktywnie reagowały na posty amerykańskich prawodawców i zachodnich platform medialnych, udostępniając zrzuty ekranu z artykułu w „Wall Street Journal” zarzucającego powiązania między agencją ONZ, a Hamasem.

„Osobami, do których najczęściej kierowano takie komentarze, byli amerykańscy politycy, zwłaszcza konta demokratów oraz konta uważane za proizraelskie” – podaje Haaretz. „Analiza treści kampanii na przestrzeni wojny pokazuje, że UNRWA była wśród nich najpopularniejszym tematem” – czytamy dalej.

Współautorem artykułu w Wall Street Journal dotyczącego UNRWA, który opierał się na niezweryfikowanych oskarżeniach Izraela wobec ONZ, jest… były izraelski żołnierz, prawdopodobnie powiązany z tamtejszym wywiadem.

Marc Owen Jones, profesor nadzwyczajny studiów bliskowschodnich na Uniwersytecie Hamad Bin Khalifa w Katarze, również zaobserwował tę sieć fałszywych kont. Napisał na X: „Odkryłem setki marionetek w skarpetkach promujących izraelską propagandę na X, Threads, FB i Instagramie. Obejmuje ona także fałszywe strony internetowe. Ostatnio szerzy dezinformację skierowaną przeciwko UNRWA i próbuje podważyć solidarność pomiędzy Palestyńczykami a Murzynami”.

Fałszywe konta, które Jones określił jako „masową, wieloplatformową, proizraelską operację dezinformacyjną”, pojawiły się w czasie, gdy Izrael agresywnie naciskał na wycofanie się UNRWA ze Strefy Gazy.

Pod wpływem agresywnej propagandy, pod koniec stycznia osiemnaście krajów zawiesiło swoje datki na rzecz UNRWA. Posunięcie to było następstwem zarzutów Izraela, że 12 pracowników UNRWA – spośród 13 000 w Gazie – wzięło udział w ataku Hamasu 7 października. Izrael nie przedstawił dotychczas żadnego dowodu potwierdzającego te zarzuty. Co więcej, od października zginęło co najmniej 154 pracowników UNRWA. Wiele krajów przywróciło obecnie finansowanie, nie widząc żadnych dowodów potwierdzających roszczenia.

Rezim żydowskich nazistów od dawna oskarża personel UNRWA o przynależność do Hamasu w ramach wysiłków mających na celu zdyskredytowanie tej agencji. Nie przedstawiając żadnych dowodów na swoje twierdzenia, trudno lobbować na rzecz zamknięcia UNRWA, ponieważ jest to jedyna agencja ONZ posiadająca konkretny mandat do dbania o podstawowe potrzeby uchodźców palestyńskich.

Jeśli agencja przestanie istnieć – argumentuje Izrael – wówczas także kwestia uchodźców przestanie istnieć, a ich uzasadnione prawo do powrotu na swoją ziemię będzie respektowane. Izrael odmawiał tego prawa do powrotu od końca lat 40. XX wieku, mimo że jego członkostwo w ONZ zostało uzależnione od zezwolenia uchodźcom palestyńskim na powrót do swoich domów.

Polecamy również: Ukraińcy napadli na Polaka w Częstochowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!