Europa Wiadomości Żydzi

Żydowscy naziści blokują Gazę. Dzieci umierają z głodu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ekspert ONZ przekonuje, że Izrael niszczy system żywnościowy Gazy w ramach zaplanowanej “kampanii głodowej”. Skrytykował też organ ONZ zajmujące się prawami człowieka za to, że nie zrobiły więcej, by zapobiec ludobójstwu.

Żydowscy naziści celowo blokują dostawy żywności do Gazy. -Obrazy głodu w Gazie są nie do zniesienia, a wy nic nie robiciepowiedział w przemówieniu przed Radą Praw Człowieka ONZ Michael Fakhri, specjalny sprawozdawca ONZ ds. prawa do pożywienia.

Służby humanitarne ostrzegały przed grożącym głodem pięć miesięcy po rozpoczęciu kampanii, podczas gdy szpitale w odizolowanej północnej części enklawy mówią, że dzieci zaczęły umierać z powodu niedożywienia. Fakhri powiedział radzie, że Izrael niszczy system żywnościowy w Gazie.

-Izrael rozpoczął kampanię głodową przeciwko narodowi palestyńskiemu w Gazie – dodał, mówiąc, że obejmuje to także rybaków prowadzących działalność na małą skalę.

Kilka innych krajów, w tym Egipt i Irak, skrytykowało Izrael za rosnący głód w enklawie. Yeela Cytrin, doradca prawny izraelskiej misji przy ONZ, nazwała stawiane jej zarzuty „rażącym kłamstwem”.

-Izrael całkowicie odrzuca zarzuty, że wykorzystuje głód jako narzędzie wojny – powiedziała radzie, po czym wyszła w proteście. Izrael zaprzecza ograniczaniu pomocy do Gazy i rozpoczął współpracę z prywatnymi wykonawcami w celu dostarczenia pomocy.

Fakhri, libańsko-kanadyjski profesor prawa, jest jednym z kilkudziesięciu niezależnych ekspertów ds. praw człowieka upoważnionych przez ONZ do sporządzania raportów i doradzania w konkretnych kwestiach i kryzysach. W swoim przemówieniu przed liczącą 47 członków Radą zarzucił, że Izrael atakuje rybaków prowadzących działalność na małą skalę, odmawiając im dostępu do morza oraz niszcząc łodzie i szałasy.

Powiedział też, że od 7 października około 80% sektora rybołówstwa w Gazie zostało zniszczone, dodając, że żydowscy naziści celowo zniszczyli każdą łódź rybacką w porcie miasta Gaza.

W swoich uwagach końcowych Fakhri wezwał kraje członkowskie, aby również rozważyły sankcje, zerwanie stosunków dyplomatycznych i embargo na broń. -To także wasza sprawa. Proszę, zamieńcie swoje słowa w czyny – powiedział.

Wielu Palestyńczyków z Gazy znajduje się bez dachu nad głową. Według szacunków 2,3 miliona ludzi w Strefie znalazło się na skraju głodu. Odnotowano już kilka przypadków śmierci dzieci z niedożywienia.

Polecamy również: Trudeau chce zdelegalizować chrześcijaństwo

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!