Wiadomości

Zwrócili się o udzielenie ochrony międzynarodowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj, na warszawskim Lotnisku Chopina bezpośrednio po przylocie z Doha siedmiu obywateli Afganistanu wyraziło wolę ubiegania się o ochronę międzynarodową na terytorium RP. Taki sam akces wykazała kobieta, bezpaństwowiec narodowości ormiańskiej, która do Polski przyleciała z Frankfurtu wraz z trójką dzieci posiadającymi białoruskie paszporty.

Afgańczycy, którzy przylecieli z Doha posiadali polskie wizy wydane w celu humanitarnym. Podczas kontroli granicznej wyrazili wolę ubiegania się o ochronę międzynarodową na terytorium Polski. Funkcjonariusze Straży Granicznej przyjęli od nich stosowne wnioski i przewieźli ich do miejsca odbywania kwarantanny.

Taki sam wniosek został przyjęty od podróżnej przylatującej z Frankfurtu. Kobieta, nieposiadająca obywatelstwa żadnego kraju objęła wnioskiem trójkę swoich dzieci, które posiadały białoruskie obywatelstwo. Po zakończonych czynnościach rodzina została przewieziona przez funkcjonariuszy Straży Granicznej do otwartego ośrodka dla cudzoziemców.

W tym roku funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej przyjęli 1488 wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej, którymi objęto 2328 osób. W tym obywatele Afganistanu złożyli 385 wniosków, którymi objęto 711 osób.

/nadwislanski.strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!