Wiadomości

Histeria imperialistów z Berlina i Brukseli po orzeczeniu polskiego TK

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W furię wpadli ci, którym dążą do budowy europejskiego /niemieckiego/ imperium, w którym Polacy nie będą mieli nic do powiedzenia. W wydanym komunikacie Komisja Europejska wściekle atakuje Polskę, strasząc i grożąc konsekwencjami…

„Komisja podtrzymuje i potwierdza podstawowe zasady porządku prawnego Unii, a mianowicie, że: prawo UE ma pierwszeństwo przed prawem krajowym, w tym przepisami konstytucyjnymi; wszystkie orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE są wiążące dla wszystkich organów państw członkowskich, w tym sądów krajowych” – czytamy w komunikacie Komisji Europejskiej, w którym podkreślono, że KE przeanalizuje szczegółowo orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego i zdecyduje o dalszych krokach.

„Komisja nie zawaha się skorzystać z uprawnień przysługujących jej na mocy traktatów w celu ochrony jednolitego stosowania i integralności prawa Unii” – grozi w dalszej części swego komunikatu Komisja Europejska.

„Unia Europejska jest wspólnotą wartości i prawa, których należy przestrzegać we wszystkich państwach członkowskich. Prawa Europejczyków wynikające z traktatów muszą być chronione bez względu na to, gdzie mieszkają w Unii Europejskiej. Zadaniem Komisji Europejskiej jest czuwanie nad prawidłowym funkcjonowaniem porządku prawnego Unii i będzie ona nadal to zapewniać” – straszy KE.

Uijny komisarz Didier Reynders stwierdził z kolei, że Komisja Europejska jest zaniepokojona decyzją polskiego TK, uznającą artykuły traktatów UE za niezgodne z konstytucją i „wykorzysta wszystkie dostępne jej narzędzia” w celu ochrony praworządności europejskiej.

Nie mogło też zabraknąć głosu tych, którzy w naszym kraju reprezentują niemieckie interesy…

Czytaj też:

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Konstytucja jest ważniejsza niż prawo UE

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!