Polska Sports Wiadomości

Żużlowy klub sportowy Motor Lublin rozwiązuje współpracę z rosyjskimi zawodnikami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal przegladsportowy.pl ponad tydzień trwa już mordercza inwazja Rosji na Ukrainę. Od tego czasu zdążyliśmy już przejść do dyskusji o startach Rosjan w ligach żużlowych. Poza wszystkimi, pierwszy krok zrobiła szwedzka Smederna Eskilstuna, rezygnując z usług Grigorija Łaguty. Okazuje się, że na identyczny krok zdecydują się władze Motoru Lublin!

Od kilku dni w mediach społecznościowych panuje zażarta dyskusja o startach rosyjskich żużlowców w sezonie 2022. Co do ich uczestnictwa w cyklu Grand Prix, SEC, Speedway of Nations czy SGP2 nikt nie ma wątpliwości – powinni zostać odsunięci. Schodki pojawiają się podczas debaty o występach ligowych.

Nocował u Leigh Adamsa. W Lesznie mają kolejną perełkę?
To będzie największy wygrany zamieszania z Rosjanami? Za chwi…

Większość osób przekonana jest, że Rosjan nie powinno być także w lidze. Szwedzki klub, Smederna Eskilstuna nie czekał na decyzje FIM, FIM Europe czy rodzimej federacji SVEMO. Sami podjęli decyzję o wycofaniu z zespołu Rosjanina, Grigorija Łaguty. W jego miejsce zakontraktowano Matica Ivacica ze Słowenii.

Decyzja Polskiego Związku Motorowego to podobno formalność, jednak wicemistrzowie Polski z Lublina nie zamierzali czekać i już ponoć oznajmili dwóm rosyjskim zawodnikom, że nie będą mogli być w ich zespole na sezon 2022.

To podwójny cios dla Grigorija Łaguty, który ma na tę chwilę problem w dwóch najważniejszych ligach żużlowych na świecie. W Lublinie miał też startować młody Mark Karion, lecz i jemu przyjdzie szukać nowego klubu, nowej ligi lub znaleźć zajęcie poza żużlem. Decyzji najwyższych władz motocyklowych na świecie, Europie i Polsce wciąż brak.

Źródło: przegladsportowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!