Wiadomości

Żorin spodziewa się wielkiej rosyjskiej ofensywy: „Zaatakują na jednym z trzech kierunków”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były dowódca pułku “Azow” Maksym Żorin uważa, że ​​Rosja rozpocznie drugą wielką ofensywę przeciwko Ukrainie. Według niego najeźdźcy mogą zaatakować na trzech kierunkach.

Były dowódca pułku “Azow” opowiedział o tym w rozmowie z RADIO NV. Żorin powiedział, że Moskwa zdecyduje się podjąć tę ofensywę, biorąc pod uwagę liczbę jednostek, które zebrali ze zmobilizowanych. Jak zaznaczył, nie są to ultraprofesjonalne formacje, ale będzie ich sporo. „Gdy my śmialiśmy się ze scen, gdzie oni walają się pijani, prowadzono szkolenie tych zmobilizowanych ludzi, formowanie z nich nowych oddziałów i uzbrajanie” – powiedział.

Według niego Rosji udało się zmobilizować znacznie ponad 300 tys. żołnierzy. Zostaną uzbrojeni i zaopatrzeni w sprzęt do nowej ofensywy. Żorin powiedział, że rosyjscy najeźdźcy wybiorą jeden z kierunków ataku — albo region charkowski, albo region kijowski, albo nawet regiony zachodnie.

Wcześniej przed nową rosyjską ofensywą ostrzegał minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba, który jej początek przewiduje na styczeń lub luty 2023 roku. Również według naczelnego dowódcy sił zbrojnych Ukrainy generała Wałerija Załużnego „nowa ofensywa rosyjska jest pewna”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!