Wiadomości

Żołnierze pancernej brygady szkolą się na poligonie w Ustce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Strzelania bojowe do celów powietrznych – to główne zadanie żołnierzy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, którzy przebywają na poligonie w Ustce.

W dniach 2-27 września br. dywizjon przeciwlotniczy z Siedlec wchodzący w skład warszawskiej brygady realizuje zajęcia szkoleniowe na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce.

Zgrupowanie pododdziałów przeciwlotniczych rozpoczęło się rozprowadzeniem, podczas którego udzielono instruktaży. Obejmowały one omówienie warunków przeciw pożarowych, zasad obchodzenia się z bronią, przestrzegania przepisów mundurowych czy warunków bezpieczeństwa i przebywania na terenie poligonu Ustka.

W okresie szkolenia dywizjon przeciwlotniczy realizuje strzelania bojowe do celów powietrznych przy użyciu przeciwlotniczych samobieżnych zestawów artyleryjsko – rakietowych ZSU 23-4 MP BIAŁA oraz przeciwlotniczego zestawu rakietowego GROM. Żołnierze z Siedlec, gdzie na co dzień stacjonuje dywizjon realizują szkolenie strzeleckie zarówno w dzień jak i w nocy. Za cele powietrzne służą imitatory celu powietrznego ICP oraz makiety samolotów zdalnie naprowadzanych z ziemi.

Tekst: ppor. Artur Wróbel / oficer prasowy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej
Fot. archiwalne / Michał Wajnchold

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!