Wiadomości

W Anglii zatrzymano podejrzanych o podpalenie domu, w którym mieszkali Polacy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja z Shirebrook zatrzymała 13-, 15- i 17-latka w związku z pożarem domu, w którym mieszkali Polacy. Do pożaru doszło w niedzielę 8 września. Ogień pojawił się po południu i zajął dwie kondygnacje budynku. Po wszystkim ktoś wrzucił zdjęcie z pożaru, pisząc: “wszystkie polskie domy w ogniu w Shirebrook”. Na szczęście nikt nie zginął.

W Shirebrook Polacy są bardzo liczną mniejszością. Mieszkańcy miasta mówią wręcz o nim „mała Polska”. Obecność Polaków nie wszystkim się jednak podoba. Co pewien czas dochodzi do incydentów, w których poszkodowani są właśnie Polacy.

Do takich sytuacji doszło 8 września. W jednym z zamieszkanych przez Polaków domów w Shirebrook pojawił się ogień. Nikt nie zginął. Jak się okazało, doszło do celowego podpalenia.

– Ludzie opowiadali policji, że było czterech młodych mężczyzn. Wybili szyby kamieniami i wrzucili do środka koktajle Mołotowa. Podeszli z dwóch stron budynku – mówił jeden z Polaków mieszkających w miejscowości.

Prowadząca śledztwo policja nie potwierdziła wersji z koktajlami Mołotowa, ale zadeklarowała, że traktuje sprawę jako podpalenie. We wtorek poinformowała, że w związku ze sprawą zatrzymała trzech nieletnich. Mają 13, 15 i 17 lat. Policja apeluje do świadków zdarzenia o zgłaszanie informacji.

/polsatnews.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!