Polska Wiadomości

ZNP nie podjął jeszcze decyzji w sprawie strajku nauczycieli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawaidamia portal rp.pl Związek Nauczycielstwa Polskiego nie podjął decyzji w sprawie akcji protestacyjnej. Zapowiedział, że ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie 16 września.

– Chcemy podejmować decyzje zgodnie z wolą nauczycieli. Dlatego najpierw zapytamy ich o zdanie – mówił na konferencji prasowej po prezydium ZNP prezes organizacji Sławomir Broniarz.

Związek zdecydował jednak, że od 2 do 15 września przeprowadzi w szkołach sondaż dotyczący poparcia dla różnych form protestu. – Nie wykluczamy żadnej z nich. Jeśli nauczyciele będą oczekiwali strajku, referendum strajkowe zostanie przeprowadzone na przełomie września i października – mówił Broniarz. Jak dodał, związek nie wyklucza żadnej formy protestu z wyjątkiem strajku okupacyjnego.

Wiosenny strajk nauczycieli w Polsce trwał od 8 do 27 kwietnia. W czasie tego strajku związkowcy z ZNP i Forum Związków Zawodowych domagali się podwyżki wynagrodzeń nauczycieli o 1000 złotych. Rząd odrzucał te roszczenia przekonując, że w budżecie nie ma środków na tak dużą podwyżkę. 27 kwietnia, wobec impasu w rozmowach rządu ze związkowcami, strajk został zawieszony.

Co wy na to?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!