Wiadomości

Straż Graniczna odzyskała samochody warte prawie 600 tys. zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W miniony weekend funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali trzy pojazdy, których wartość oszacowano na 580 tys. zł.

25 sierpnia na terenie drogowego przejścia granicznego w Bobrownikach funkcjonariusze SG ujawnili skradzione BMW warte 200 tys. zł. Auto, figurujące w bazie Interpolu jako utracone na terytorium Rosji, próbował wywieźć z Polski 45-letni obywatel Białorusi. Tego samego dnia funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej odzyskali Nissana Qashqaia wypożyczonego w jednej z polskich wypożyczalni. Samochód był wart 80 tys. zł.

Dzień wczesniej, na drodze krajowej nr 8 funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie, skontrolowali samochód osobowy marki Mercedes GLE 350 D 4MATIC na niemieckich numerach rejestracyjnych. Nowym autem, wypożyczonym w jednej z niemieckich wypożyczalni, podróżował 41-letni obywatel Litwy. Kierowca do kontroli przedstawił ksero dowodu rejestracyjnego i umowę wypożyczenia pojazdu. Okazało się jednak, że samochód figurował w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracony na terytorium Niemiec. Szacunkowa wartość auta to 300 tys. zł.

Wszystkie pojazdy przekazano funkcjonariuszom Policji celem dalszego postępowania.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!