Polska Wiadomości

W USA mężczyzna od 20 lat nie płaci podatku dochodowego w ramach sprzeciwu wobec aborcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com amerykanin Micheal Bowman już od 20 lat nie płaci podatku dochodowego. Dlaczego? Otóż w stanie Oregon, w którym pracuje, za publiczne pieniądze finansowane są zabiegi aborcji. Teraz będzie musiał stanąć przed sądem.

Na co dzień Micheal Bowman jest informatykiem, który pracuje w stanie Oregon. Od 20 lat nie płaci podatku dochodowego, albowiem – jak tłumaczy – nie chce przykładać ręki do zabijania nienarodzonych dzieci. Część aborcji jest w Oregonie finansowana za publiczne pieniądze.

Bowman dodaje także, iż sam będąc dzieckiem stracił dziecko w wyniku aborcji. Kiedy jego ówczesna dziewczyna zaszła w ciążę, jej rodzice zmusili ją do usunięcia ciąży.

Co ciekawe, urząd podatkowy zgłosił się do mężczyzny dopiero po 18 latach niepłacenia podatku. Warto jednak dodać, że w 2018 r. Bowman został uniewinniony przez sąd od zarzutu przestępczego unikania podatków. Teraz informatyk stanie ponownie przed sądem z zarzutem łamania konstytucji. Należność, z którą zalega Bowman, to około 80 tys. USD. W razie skazania musiałby jeszcze uiścić grzywnę w wysokości do 25 tys. USD.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!