Wiadomości

Znów strzały w „strefie wolnej od policji” w Seattle

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W „strefie autonomicznej” w Seattle, kontrolowanej przez antyrasistowskich demonstrantów, doszło do kolejnej strzelaniny. W jej wyniku zginął jeden mężczyzna; druga ofiara przebywa w szpitalu w stanie ciężkim – informuje amerykańska stacja Fox News.

Specjalny obszar w Seattle znany jako „strefa wolna od policji” został utworzony przez protestujących 8 czerwca. Początkowo nosił on nazwę „Strefa Autonomiczna Capitol Hill” (CHAZ), potem przemianowano go na „Zorganizowany Protest na Capitol Hill” (CHOP).

W ciągu ostatnich kilku dni doszło tutaj do serii strzelanin. ostatnia miała miejsce w poniedziałek rano. Do szpitala trafiło dwóch mężczyzn z ranami postrzałowymi.

Jak informuje Fox News, jeden z nich został przewieziony do centrum medycznego prywatnym pojazdem ok. godz. 3.15 czasu lokalnego. Znajduje się w stanie krytycznym.

Drugi mężczyzna pojawił się w szpitalu kwadrans później; lekarzom nie udało się go uratować. To już kolejna ofiara śmiertelna serii strzelanin w CHOP. 20 czerwca zastrzelono 19-latka, a trzy dni później mężczyznę w wieku 30 lat.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!