Wiadomości

Znany z afery hazardowej biznesmen oraz burmistrz Dusznik-Zdroju zostali aresztowani

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ryszard S. oraz Piotr L. tymczasowo aresztowani na trzy miesiące

Znany z afery hazardowej biznesmen Ryszard S. oraz burmistrz Dusznik-Zdroju Piotr L. zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa dotyczy nieprawidłowości w ramach realizacji jednej z inwestycji budowlanych w Dusznikach-Zdroju.

CBA 25 kwietnia poinformowało o zatrzymaniu na terenie Dolnego Śląska czterech osób. Wśród nich byli m.in. wysoki rangą urzędnik samorządowy oraz znany przedsiębiorca z Dolnego Śląska, od lat związany z branżą turystyczną i hotelarską w Karkonoszach. Śledztwo w tej sprawie wszczęto po zawiadomieniu prezesa Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Wałbrzychu. Media ustaliły, że chodzi o znanego z afery hazardowej biznesmena Ryszarda S. oraz burmistrza Dusznik-Zdroju Piotra L.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, gdzie usłyszeli zarzuty. Radio Wrocław poinformowało, że sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Ryszarda S. i Piotra L. na trzy miesiące.

Burmistrzowi Dusznik-Zdroju zarzuca się przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz poświadczenie nieprawdy związane z realizacją inwestycji polegającej na budowie jednego z hoteli na terenie gminy. Do nieprawidłowości w tym zakresie miało dochodzić w latach 2014-2022. Piotr L. miał współdziałać w tej kwestii z Ryszardem S. Według śledczych apartamentowiec nigdy nie powinien powstać.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!