Wiadomości

Znany polski muzyk dostał kartę mobilizacyjną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

61-letni lider zespołu Elektryczne Gitary Jakub Sienkiewicz to pierwszy polski artysta, który dostał kartę mobilizacyjną z czerwonym paskiem. Mężczyzna jest również uznanym lekarzem neurologiem.

Karta mobilizacyjna, na której widnieje czerwony pasek, świadczy o powołaniu do czynnej służby i zobowiązuje do stawienia się do służby wojskowej w terminie określonym w dokumencie. Mobilizacja obejmuje także rezerwistów po 60. roku życia, jedynie w przypadku posiadania stopnia oficerskiego bądź podoficerskiego.

Muzyk w rozmowie z „Faktem” przyznał, że „uśmiechnął się”, gdy zobaczył kartę mobilizacyjną. – Biorą już rocznik 61. Cieszę się z tego. To jest bardzo dobry rocznik. O dużej wartości bojowej. Damy radę. Jak w 1939 – powiedział. – Byłem w wojsku w Czerwonym Borze na Podlasiu. Było to 40 lat temu więc trudno pamiętać takie rzeczy, jak ta jednostka się nazywała, bo to było w czasach PRL-u. To były wojska pancerne. Jeździłem czołgiem – dodał.

Warto podkreślić, że polskie wojsko przekazało, że dostrzeżono zapotrzebowanie na tych żołnierzy, których umiejętności w wojsku mogą być pożądane. Wśród nich znajdują się m.in. lekarze oraz osoby związane z medycyną. – Domyślam się, że tak, skoro ja dostałem coś takiego, to inni [lekarze – przyp. red.] pewnie też – powiedział „Faktowi” lider Elektrycznych Gitar.

/tysol.pl, foto: beskidlive.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!