Wiadomości

Kolejny sondaż: Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W badaniu przeprowadzonym przez firmę Estymator dla portalu Do Rzeczy respondentom zadano pytanie: “Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, na którą z poniższych partii, bądź koalicji partii, oddał/a/by Pan/i swój głos?”.

Zgodnie z deklaracjami respondentów, najwięcej wskazań zebrało Prawo i Sprawiedliwość / Zjednoczona Prawica. Obóz rządzący otrzymał 35,3 proc. głosów. To mniej o 0,4 pkt. proc. w porównaniu do naszego ostatniego sondażu z listopada.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Partia Donalda Tuska może liczyć na poparcie rzędu 29,4 proc. Największy rywal PiS zyskał od ostatniego sondażu 1 pkt proc. Podium zamyka Lewica z wynikiem 11 proc. (spadek o 0,2 pkt. proc.).

W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy ugrupowania. To Polska 2050 Szymona Hołowni, która otrzymała poparcie 9,2 proc. osób biorących udział w badaniu (to mniej o 1,2 pkt. proc. w porównaniu z naszym listopadowym badaniem). Za Polską 2050 uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 6,7 proc. (spadek o 0,7 pkt. proc.) oraz Konfederacja z wynikiem 6,1 proc. (wzrost poparcia o 1 pkt proc.).

Kukiz’15 otrzymał 1,8 proc. wskazań (więcej o 0,3 pkt. proc.), a pozostałe partie – 0,5 proc.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!