Wiadomości

Znalazła kartę płatniczą, po czym skorzystała z niej… 771 razy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Krakowscy policjanci zatrzymali 62-letnią kobietę, podejrzaną o przywłaszczenie zagubionej karty płatniczej i posłużenie się nią… 771 razy. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

9 listopada br., w Komisariacie Policji IV w Krakowie zostało przyjęte zawiadomienie o wielokrotnym nieuprawnionym posłużeniu się zagubioną kartą płatniczą. Właścicielka karty bankomatowej korzystała z płatności elektronicznej za pomocą telefonu, będąc przekonaną, że karta znajduje sie w domu. Tymczasem, w ciągu 10 miesięcy od momentu utracenia karty, ktoś posłużył się nią 771 razy wyciągając z konta 6,5 tys. złotych. Jak ustalono, amator cudzych pieniędzy płacił kartą zbliżeniowo (poniżej pewnej kwoty nie trzeba wpisywać PIN-u) za zakupy spożywcze czy np. bilety MPK.

Zaledwie w ciągu kilku dni kryminalni namierzyli i 13 listopada br. zatrzymali 62-latkę odpowiedzialną za te przestępstwa. W jej mieszkaniu policjanci znaleźli kartę płatniczą, należącą do pokrzywdzonej. Zatrzymana kobieta trafiła do komisariatu, gdzie usłyszała zarzuty przywłaszczenia oraz posłużenia się cudzą kartą płatniczą. Podejrzana przyznała się do nich i złożyła wyjaśnienia, m.in. podała, że kartę znalazła w automacie z biletami. Podejrzana wyraziła skruchę za popełnione czyny i wyraziła również wolę dobrowolnego poddania się karze. Grozi jej do 10 lat więzienia.

/malopolska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!