Wiadomości

Funkcjonariusze CBŚP i CBA wśród zatrzymanych w śledztwie dot. agencji towarzyskich na Podkarpaciu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Wśród zatrzymanych jest dwóch byłych funkcjonariuszy CBŚP i jeden były funkcjonariusz CBA oraz jeden obecny funkcjonariusz CBŚP. Po doprowadzeniu do prokuratury zatrzymani usłyszą zarzuty. Po wykonaniu czynności procesowych prokurator podejmie decyzję co do konieczności stosowania środków zapobiegawczych – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Zatrzymania dokonano w ramach śledztwa dot. Daniela Ś. – byłego naczelnika CBŚP w Rzeszowie. Jak informuje RMF FM, mężczyzna miał „odpowiadać za parasol ochronny, który mieli roztaczać oficerowie rzeszowskiego CBŚP nad agencjami towarzyskimi w regionie, prowadzonymi przez dwóch Ukraińców”. Chodzi o Aleksieja R. i Jewgenija R.

W 2016 roku agenci ABW zatrzymali ówczesnego szefa rzeszowskiego CBŚP oraz naczelnika jednego z wydziałów. Usłyszeli oni zarzuty przekroczenia uprawnień i przyjmowania łapówek. Mieli ochraniać interesy zorganizowanej grupy sprowadzającej do Polski prostytutki z Ukrainy i prowadzącej agencje towarzyskie.

RMF przypomina, że jak podawał portal Onet, bokser Dawid Kostecki w swoich zeznaniach sugerował, że spotkania z prostytutkami pracującymi dla braci R. mogły być nagrywane. Miał to być pomysł Daniela Ś. 

Obecne zatrzymania zostały przeprowadzone na polecenie prokuratora Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

/TVP Info, rmf24.pl, zdj. ilustr./

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!