Wiadomości

Rzecznik dyscyplinarny zajmie się profesor, która napisała, że Grodzki uzależniał wykonanie operacji jej matki od wpłaty 500 dolarów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego skierował sprawę wypowiedzi prof. Agnieszki Popieli na temat marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego do rzecznika dyscyplinarnego ds. nauczycieli akademickich – poinformowała p.o. rzeczniczki prasowej uczelni Karolina Płotnicka-Błach.

Chodzi o wpis w mediach społecznościowych, w którym prof. Popiela napisała, że marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki w przeszłości uzależniał wykonanie operacji jej umierającej matki od wpłaty 500 dolarów.

„Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę” – napisała prof. Agnieszka Popiela z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego.

Władze uczelni poczuły się w obowiązku odciąć od Pani Profesor…

„W związku z wypowiedziami prof. Agnieszki Popieli, o których w ostatnich dniach informują media, Rektor (prof. Edward Włodarczyk) oświadcza, że nie wyrażają one poglądów społeczności akademickiej Uniwersytetu Szczecińskiego” – przekazała w komunikacie p.o. rzeczniczki prasowej uczelni Karolina Płotnicka-Błach.

Zaznaczyła, że celem uniwersytetu, zgodnie z jego statutem, jest „rozwój kultury społecznego dialogu”; „w tym duchu uprawiamy naukę i kształcimy studentów”. Uczelnia – jak czytamy w komunikacie – przywiązuje najwyższą wagę do „współkształtowania standardów moralnych obowiązujących w życiu publicznym”, o czym stanowi preambuła do ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

„W związku z możliwym naruszeniem art. 275, ust. 1 tejże ustawy Rektor postanowił skierować sprawę wypowiedzi prof. Agnieszki Popieli do rzecznika dyscyplinarnego ds. nauczycieli akademickich” – poinformowała Płotnicka-Błach.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!