Wiadomości

Zmieniła nazwisko, aby przekraczać granicę pomimo zakazu wjazdu do UE

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zatrzymali cudzoziemkę, która zmieniła nazwisko, aby przekraczać granicę pomimo zakazu wjazdu do UE. To już osiemnasty tego typu przypadek ujawniony w 2022 roku na Podkarpaciu.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (18 września), podczas odprawy podróżnych wyjeżdżających z Polski przez przejście graniczne w Korczowej. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 34-letnia obywatelka Ukrainy jest w zainteresowaniu śledczych z Bieszczadzkiego Oddziału SG. Jak się okazało, w związku z wcześniejszymi problemami z prawem kobieta była niepożądana w krajach UE.

Aby uniknąć związanych z tym konsekwencji, postanowiła zmienić swoje dane osobowe. Kilkukrotnie udało jej się przekroczyć bezprawnie granicę, co stanowi przestępstwo. Mundurowi przedstawili jej zarzuty karne, do których się przyznała. Sprawa zostanie skierowana do sądu, który podejmie decyzję o dalszym losie cudzoziemki. Po zakończeniu czynności kobieta została skierowana na Ukrainę.

W 2022 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia ujawnili już osiemnaścioro cudzoziemców, którzy w celu uniknięcia konsekwencji prawnych związanych z przekraczaniem granicy, zmienili swoje dane osobowe.

/bieszczadzki.strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!