Gospodarka Wiadomości

Zmiany w CIT od 2017 roku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, obniżenie stawki CIT z 19 do 15 proc. to jeden z postulatów premier Szydło i główna zmiana wynikająca z nowelizacji ustawy o podatku od dochodu od osób fizycznych (PIT) i ustawy o podatku od dochodu osób prawnych (CIT). Jednakże nie każdy będzie jednak mógł skorzystać z obniżonej stawki tej daniny.

 

Ustawodawcy uzasadniają, że wprowadzone zmiany w wysokości stawki CIT mają wspierać rozwój przedsiębiorców. Możliwość jej wykorzystania została jednak ograniczona do wąskiej grupy podmiotów, które spełniają określone ustawowo warunki.

 

Ustawa przewiduje obniżenie stawki podatku dochodowego od osób prawnych z 19 do 15 proc. dla małych podatników. Aby kwalifikować się do tej grupy przedsiębiorców, wartość przychodu ze sprzedaży (wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług) nie może przekraczać w poprzednim roku podatkowym kwoty odpowiadającej równowartości 1 200 000 euro. Przeliczenia kwoty dokonać należy według średniego kursu euro ogłaszanego przez NBP na pierwszy dzień roboczy października poprzedniego roku podatkowego, w zaokrągleniu do 1000 zł.

 

Więcej:

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/996846,zmiany-w-cit-2017-roku-obnizona-stawka-15-proc.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!