Gospodarka Wiadomości

Polska Grupa Zbrojeniowa oraz Rolls Royce chcą ze sobą współpracować

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polska Grupa Zbrojeniowa oraz Rolls Royce ocenią możliwości współpracy w branżach morskiej, lotniczej, systemów napędowych i sektorze energetycznym. Ramową umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Warszawie.

 

Prezes PGZ Arkadiusz Siwko powiedział, iż chodzi o długoterminową współpracę, a planowana kooperacja ma objąć zakłady polskiego przemysłu zbrojeniowego i cywilnego.

 

“Przede wszystkim mamy nadzieję, że przyniesie owoce w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych Poznaniu i w innych zakładach w regionie” – dodał, wskazując na zakłady Cegielskiego.

 

Z kolei wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz zaznaczyła, że resort wspiera zagraniczne inwestycje w Polsce, zwłaszcza te, które wykorzystują kompetencje polskich inżynierów. Wyraziła przekonanie, że współpraca obejmie nie tylko zakłady produkcyjne, ale i instytuty badawcze.

 

Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz zaznaczyła, że resort wspiera zagraniczne inwestycje w Polsce, zwłaszcza te, które wykorzystują kompetencje polskich inżynierów. Wyraziła przekonanie, że współpraca obejmie nie tylko zakłady produkcyjne, ale i instytuty badawcze.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!