Wiadomości

Były senator PO zatrzymany przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były europarlamentarzysta Socjaldemokracji Polskiej, a następnie senator Platformy Obywatelskiej Józef P. oraz jego asystent zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy wrocławskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego – ustalił dziennikarz TVP Info Cezary Gmyz.

 

Były polityk oraz jego asystent Jarosław W. są podejrzewani o płatną protekcję. Nasze źródła znające sprawę są zdumione postępowaniem byłego parlamentarzysty Platformy. – To człowiek legenda, który po wprowadzeniu stanu wojennego uratował 80 milionów z kasy wrocławskiej „Solidarności”. Ciężko uwierzyć, że połakomił się na w sumie niezbyt wygórowane kwoty. Niestety zgromadzony materiał dowodowy nie pozostawia wątpliwości – mówi informator TVP Info.

 

TVP Info przypomina, że po przegranej w wyborach w 2015 roku Józef P. zaangażował się we wspieranie Komitetu Obrony Demokracji. Wiadomo też, że w okresie, którego dotyczą zarzuty, Józef P. miał kłopoty finansowe. Jak podawał portal wdolnymslasku.pl – pożyczył od pewnej mieszkanki Wrocławia pięć tysięcy euro w kwietniu 2015 i nie chciał ich zwrócić w przewidzianym umową terminie.

 

W rezultacie wierzycielka musiała udać się do sądu, który nakazał Józefowi P. zwrot długu wraz z odsetkami. Nie spowodowało to jednak żadnej reakcji ze strony dłużnika i w rezultacie wierzycielka wystąpiła latem tego roku o wszczęcie postępowania egzekucyjnego.

 

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!