Wiadomości

Zmasowane naloty rosyjskich służb wymierzone w siatkę finansującą ISIS

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W kilku rosyjskich regionach prowadzone są działania poszukiwawcze na dużą skalę związane ze sprawą finansowania terroryzmu – powiedziała rzeczniczka służby kontrwywiadu Swietlana Pietrenko.

Rewizje przeprowadzono już na terenie Moskwy i Regionu Moskiewskiego, Chanty-Mansyjskiego Okręgu Autonomicznego, w Kraju Krasnojarskim, w Obwodzie Astrachańskim, w Kraju Stawropolskim i na terenie Republiki Dagestanu.

Śledczy ustalili, że w okresie od 2014 r. do września 2017 r. siatka złożona z obywateli Rosji, będących członkami Państwa Islamskiego, zajmowała się zdobywaniem środków finansowych dla tej organizacji. W tym celu zwerbowano mieszkańców Dagestanu, którzy z kolei organizowali zbiórki pieniędzy w różnych regionach Rosji. Następnie zebrane środki były wysyłane na terytorium Syrii, na tereny znajdujące się pod kontrolą ISIS.

W ten sposób zdołano zebrać co najmniej osiem milionów rubli, przy czym „darowizny” pochodziły od ponad 200 osób, mieszkańców Północno-Kaukaskiego, Południowego, Centralnego, Północno-Zachodniego, Syberyjskiego i Uralskiego okręgów federalnych.

/ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!