Wiadomości

RMF: Co najmniej czterech posłów Kukiz’15 zamierza przejść do PiS

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej czterech posłów Kukiz’15 zamierza przejść do Prawa i Sprawiedliwości i wystartować do Sejmu z list partii rządzącej – informuje radio RMF FM. Jednym ze wskazywanych posłów jest Tomasz Rzymkowski, który w rozmowie z portalem tvp.info stwierdza, że „takie propozycje nie padły”, ale jeśli się pojawią, „będę rozmawiał”.

Jak donosi nieoficjalnie radio, „największe szanse” na przejście do PiS mają posłowie Tomasz Rzymkowski, Tomasz Jaskóła, Barbara Chrobak i Bartosz Jóźwiak.

Portal tvp.info skontaktował się z dwojgiem typowanych do transferu posłów Kukiz’15. Wiceprzewodniczący klubu tej partii w Sejmie Tomasz Rzymkowski oznajmił, że do tej pory nie otrzymał ze strony Prawa i Sprawiedliwości „żadnej propozycji”. – Będę rozmawiał, jak ją dostanę – mówi.

W podobnym tonie wypowiada się także poseł Tomasz Jaskóła. – Czekamy na rozmowy Pawła Kukiza z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Odbędą się prawdopodobnie w tym tygodniu – mówi i zaznacza, że przed końcem tych rozmów nie ma co spekulować o możliwych transferach posłów jego ugrupowania.

W ocenie RMF FM, najbardziej prawdopodobne jest, że do przejścia posłów dojdzie, „jeżeli okaże się, że rozmowy pomiędzy Pawłem Kukizem a Jarosławem Kaczyńskim zakończą się fiaskiem”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!