Wiadomości

Zlikwidowano szajkę złodziei paliwa. Przewiercali baki tirów i ściągali z nich paliwo

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzech mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. To finał sprawy, nad której rozwiązaniem pracowali w ostatnim czasie kryminalni ze Środy. Sprawcy mają na koncie kradzież setek litrów oleju napędowego, wielotysięczne straty związane z uszkodzeniami pojazdów oraz inne przestępstwa przeciwko mieniu.

Policjanci ze Środy wykryli sprawców, którzy kradli olej napędowy. Złodzieje grasowali głównie po wioskach powiatu średzkiego. Przewiercali baki tirów i ściągali z nich paliwo. W ten sposób z jednego pojazdu potrafili uzyskać od 300 do nawet 800 litrów ropy.

Śledczy udowodnili, że 29-latek współpracował z 22-letnim obywatelem Ukrainy mieszkającym na średzkim terenie. Dokładnie planowali każdy skok. W przestępczym procederze wspierał ich 24-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto nad Wartą. Ten ostatni nie tylko uczestniczył w niektórych kradzieżach, ale też działał jako paser i zbywał trefne paliwo. Podczas przeszukania jego posesji kryminalni zabezpieczyli część nielegalnego mienia. Kryminalni ustalili, że zatrzymane osoby łącznie popełniły kilkanaście takich czynów, a straty spowodowane zarówno kradzieżami oleju jak i uszkodzeniami zbiorników samochodów ciężarowych liczone są w dziesiątki tysięcy złotych.

Funkcjonariusze odkryli również, że zatrzymani mają na koncie inne złodziejskie czyny, m.in. kradzież rusztowań budowlanych czy skrzyń narzędziowych. Cała trójka usłyszała zarzuty za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi im od roku do 10 lat więzienia.

KPP Środa Wielkopolska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!