Wiadomości

Zlikwidowano linię produkcyjną BMK i amfetaminy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kaliscy policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zlikwidowali linię produkcyjną BMK i amfetaminy. Z niemal 22 litrów BMK, można było wyprodukować około 15 kilogramów amfetaminy, o czarnorynkowej wartości około 150 tysięcy złotych. Podejrzany o produkcję 34-letni mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału w Kaliszu Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.  Policjanci z CBŚP ściśle współpracują z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, którzy odkryli linię produkcyjną. Jak się okazało w jednej z miejscowości pow. kaliskiego, w garażu wytwarzano BMK, a następnie na jego bazie amfetaminę.

Z wstępnych opinii biegłego wynika, że z zabezpieczonych na miejscu niemal 22 litrów BMK, można było wyprodukować około 15 kilogramów amfetaminy. Zabezpieczono także różnego rodzaju kwasy i wypełniacze służące do produkcji tego prekursora oraz amfetaminy. W garażu znajdował się także sprzęt laboratoryjny tj. podgrzewacze elektryczne i gazowe, wagi, a także maski przeciwpyłowe, menzurki, chłodnice szklane i kadzie. Wszystkie te przedmioty służyły do nielegalnej produkcji.

Mężczyzna, którego dokumenty policjanci znaleźli w pojeździe zaparkowanym na terenie posesji, został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Okazało się, że 34-latek nieświadomy obecności mundurowych na terenie nieruchomości, stawił się na dozór w Komisariacie Policji w Stawiszynie. Środek zapobiegawczy zastosowano w związku z wcześniejszym postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Środzie Wlkp. W Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące produkcji prekursorów, jak również wytwarzania amfetaminy.

Na podstawie materiału dowodowego zebranego przez śledczych Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim, na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Śledczy ustalają, od kiedy działała nielegalna produkcja oraz ile w tym czasie można było wytworzyć prekursorów i narkotyków.

/cbsp.policja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!