Wiadomości

Zdaniem dyrekcji szwedzkiej szkoły to dziewczęta winne są temu, że były molestowane przez muzułmanów – powinny zasłaniać swoje ciała

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzy 14-letnie uczennice były napastowane seksualnie i prześladowane w szkole podstawowej w Malmö. Działo się to jesienią 2016 roku. Nieformalnym przywódcą grupy, która je prześladowała i napastowała, był Ahmed, który wraz z przyjaciółmi, również pochodzącymi ze środowisk imigracyjnych, klepał dziewczyny w pośladki, dotykał ich piersi i próbował ściągnąć jednej z dziewcząt spódnicę.

Kiedy dziewczęta udały się na skargę do dyrektora, ten powiedział im, że nie powinny ubierać się zbyt seksownie. Stwierdził, że same prowokują takie zachowania, bowiem nie „zakrywają w sposób wystarczający swoich ciał”.

Chociaż Ahmed został uznany winnym trzech przypadków molestowania seksualnego i skazany na 50 godzin „służby młodzieżowej”, w w październiku został przyjęty z powrotem do szkoły. Obecnie 16-letni Arab jest podejrzany o zgwałcenie w szkole młodej dziewczyny, w związku z czym został aresztowany.

/voiceofeurope.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!