Wiadomości

Ziobro o środkach unijnych: Rozwiązania kryją w sobie podstęp

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zwrócił uwagę na “podstęp”, który kryje się – jego zdaniem – za przyznawaniem środków unijnych.

W niedzielę podczas audycji “W otwarte karty” na antenie Programu 1. Polskiego Radia prezes Solidarnej Polski omówił kwestie związane między innymi z Krajowym Planem Odbudowy (KPO) Polski i Funduszem Odbudowy Unii Europejskiej.

12 czerwca zarząd Solidarnej Polski podjął uchwałę dot. “kamieni milowych” zapisanych w KPO. Poznaliśmy treść dokumentu. “KE w tzw. kamieniach milowych wymusza nałożenie opłat emisyjnych na samochody, co doprowadzi do wyeliminowania z przestrzeni publicznej aut z silnikami dieslowskimi i benzynowymi. Solidarna Polska nie poprze wprowadzenia unijnych żądań uderzających w polskie rodziny” – deklarowała formacja polityczna.

Przypomnijmy, że od realizacji tzw. kamieni milowych Komisja Europejska gwarantuje wypłatę Polsce środków unijnych, które w założeniu miały służyć naprawie gospodarek państw członkowskich UE po pandemii koronawirusa. Jednym z warunków jest likwidacja Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Zbigniew Ziobro uważa, że aby zrozumieć postępowanie Komisji Europejskiej, trzeba cofnąć się do spotkania w Brukseli w 2020 roku. – Wówczas Komisja Europejska zaproponowała ostateczną wersję porozumienia w ramach rady z niemiecką prezydencją pod przewodnictwem Angeli Merkel, która sprowadzała się do tego, że obok głównych ram budżetowych miały być przyjęte nowe instrumenty prawno-finansowe – oznajmił.

– Rozwiązania pod pięknym hasłem dostarczenia dodatkowych środków potrzebnych każdej gospodarce, również polskiej, po pandemii COVID-19 kryją w sobie podstęp – stwierdził minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Zaznaczył również, iż wszystkie ruchy unijnych instytucji sprowadzają się do poszerzania kompetencji KE wobec państw członkowskich.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!