Wiadomości

Ziemię Lwowską zaatakowano piętnastoma rakietami, część z nich strącono

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjskie wojska zaatakowały obwód lwowski 15 pociskami rakietowymi, niektóre z nich zostały zestrzelone przez ukraińską obronę przeciwlotniczą, alarm lotniczy trwa – poinformował szef lwowskiej administracji obwodowej Maksym Kozyckij w Telegramie.

“Przyleciało min. 7 pocisków we Lwowie i obwodzie. We wszystkich szkołach miasta dziś nauka zdalna, początek lekcji – godzina po zakończeniu alarmu – info od Prezydenta miasta. Oficjalnie od szefa rady obwodu lwowskiego: odnotowano ataki na obiekty infrastruktury energetycznej. Więcej informacji później. Apel do mieszkańców o przebywanie w schronach, istnieje groźba nowych ataków rakietowych. Nie rozpowszechniać żadnych zdjęć, filmów ani własnych domniemań. Alarm jeszcze się nie skończył. Trwa od 7.27” – napisała Maria Pyż.

Od rana trwa zmasowany rosyjski atak rakietowy, którego celem są miasta na całym terytorium Ukrainy. Jest wiele ofiar wśród ludności cywilnej. Ogromne są też zniszczenia, gdy chodzi o obiekty cywilne. Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerij Załużny poinformował, że rano rosyjskie wojsko wystrzeliło na Ukrainę 75 rakiet, z czego 41 zestrzeliła obrona przeciwlotnicza. To jednak nie był koniec…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!