Wiadomości

Sondaż Wirtualnej Polski: PiS prowadzi, znacząca przewaga nad KO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, na PiS zagłosowałoby 33,8 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem 26,2 proc. badanych. Na trzecim – Polska 2050 z 13,6 proc. – wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.

“Prawo i Sprawiedliwość wciąż cieszy się najwyższym poparciem Polaków” — wynika z nowego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Jak zauważa w poniedziałek portal wp.pl. jednak „obóz rządzący nie może być spokojny i w pełni zadowolony”. W stosunku do poprzedniego badania traci nie tylko minimalnie poparcie, ale również trzy mandaty i do samodzielnych rządów w kolejnej kadencji PiS „brakuje aż 40 posłów”.

Na pytanie „Na które z ugrupowań zagłosował(a)by Pan(i) w wyborach do Sejmu, gdyby lista komitetów wyglądała następująco?”, 33,8 proc. badanych odpowiedziało, że na Prawo i Sprawiedliwość, 26,2 proc. na Koalicję Obywatelską, 13,6 proc. – na Polska 2050 Szymona Hołowni, 8,8 proc. oddałoby głos na Lewicę, PSL-Koalicja Polska uzyskałoby 5,6 proc. poparcia, a na Konfederację wskazało 5 proc. Polaków. 7 proc. badanych odparło „nie wiem, trudno powiedzieć”.

/wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!