Wiadomości

Łukaszenka i Putin zdecydowali o sformowaniu wspólnego regionalnego zgrupowania wojsk

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Alaksandr Łukaszenka i prezydent Rosji Władimir Putin zgodzili się na sformowanie wspólnego regionalnego zgrupowania wojsk – poinformowała służba prasowa Łukaszenki 10 października.

– W związku z zaostrzeniem na zachodnich granicach Państwa Związkowego zgodziliśmy się na sformowanie regionalnego zgrupowania Federacji Rosyjskiej i Republiki Białoruś. To wszystko według naszych dokumentów. Jeśli poziom zagrożenia osiąga obecny poziom, tak jak jest teraz, zaczynamy używać zgrupowania Państwa Związkowego. Podstawa (zawsze tak mówiłem) tego zgrupowania – armia, Siły Zbrojne Republiki Białorusi. Muszę poinformować, że rozpoczęło się tworzenie tego zgrupowania. Według mnie, to trwa od dwóch dni. Wydany został przez mnie rozkaz, abyśmy zaczęli tworzyć to zgrupowanie” – powiedział Łukaszenka.

Łukaszenka stwierdził również, jakoby „na Ukrainie dziś uderzenia na terytorium Białorusi były nie tylko omawiane, ale planowane”.

– Oczywiście Ukraińcy absolutnie tego nie potrzebują. No cóż, dlaczego mieliby otwierać drugi front na naszych południowych granicach, które są ich północnymi? Więc, dlaczego? To szaleństwo z punktu widzenia wojska. Niemniej jednak proces się rozpoczął. Ich przywódcy popychają ich do rozpętania wojny z Białorusią, aby nas w to wciągnąć. Zajmować się jednocześnie Rosją i Białorusią” – powiedział Łukaszenka.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!