Wiadomości

Zemmour został skazany za słowa o nieletnich nielegalnych imigrantach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Paryski sąd wymierzył Ericowi Zemmourowi karę w wysokości 10 tys. euro oraz odszkodowanie grupom antyrasistowskim w wysokości kilku tys. euro.

We wrześniu 2020 roku na antenie CNews obecny kandydat na prezydenta Francji stwierdził, że nieletni, którzy migrują do Francji bez rodziców lub opiekunów “to złodzieje, mordercy, gwałciciele”. – Oto kim są, musimy ich odesłać – powiedział dodając, że “ci ludzie kosztują nas pieniądze”.

Sprawa trafiła do sądu w listopadzie 2021 roku. Zemmour został oskarżony o publiczną zniewagę, podżeganie do nienawiści i przemocy przeciwko grupie osób z powodu ich pochodzenia etnicznego, narodowego, rasowego lub religijnego. Opublikował wtedy oświadczenie, w którym zarzucił prokuratorom i organizacjom antyrasistowskim “próbę zastraszenia” go. Nie wycofał się ze swoich słów i podkreślił, że debata polityczna nie odbywa się w sądach.

W ocenie prezesa organizacji “Domy Przyjaciół”, Samuela Thomasa, wyrok ten jest “bardzo łagodny. Nie ukrywa, że liczył na odebranie praw obywatelskich Zemmourowi. Z kolei pełnomocnik kandydata na prezydenta zdradził, że będzie doradzał swojemu klientowi złożenie odwołania od wyroku.

We wtorek 30 listopada francuski prawicowy publicysta Eric Zemmour oficjalnie potwierdził swój start w wyborach prezydenckich we Francji w 2022 roku. Kilka dni później rozpoczął kampanię wyborczą.

Przez kilka tygodni był uważany za jednego z najgroźniejszych rywali Emmanuela Macrona. Niektóre sondaże przewidywały starcie tych dwóch polityków w drugiej turze wyborów. Sytuacja zmieniła się po nominacji przez partię Republikańską Valérie Pécresse na Pécresse zajmuje drugie miejsce w przedwyborczych sondażach.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!