Wiadomości

Zelenski krytykuje postawę Izraela: “Widać wpływy Rosji”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że jest zszokowany brakiem pomocy ze strony Izraela. Ukraiński przywódca podzielił się swoimi odczuciami w kwestii braku izraelskiej pomocy w wywiadzie dla francuskiego dziennika regionalnego “Ouest-France”.

– Jestem w szoku. Nie rozumiem. Izrael nie dał nam nic, nic, zero. Dlaczego nie dał nam obrony przeciwlotniczej? – pytał Zełenski. Ukraiński prezydent zaznaczył, że jest w posiadaniu informacji o dostarczaniu sprzętu wojskowego przez izraelski rząd innym krajom.

– Rozumiem, że muszą bronić swojej ziemi, ale otrzymałem informację, że Izrael eksportuje swoją broń do innych krajów – powiedział. Jednocześnie Zełenski podkreślił, że nie obwinia izraelskich przywódców, a jedynie przedstawia fakty. Ukraiński polityk jest również przekonany, że naród izraelski wspiera Ukrainę w tej wojnie.

– Były dyskusje z kierownictwem Izraela i to nie pomogło Ukrainie. Widać tutaj wpływ Rosji. Uważam Izrael za niepodległe państwo – wyjaśnił swoje stanowisko Zełenski.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!