Wiadomości

Postrzelił policjanta podczas interwencji. Został szybko obezwładniony i zatrzymany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zdarzenie miało miejsce 3 lutego na terenie powiatu ząbkowickiego. Policjanci pojechali na miejsce w związku ze zgłoszeniem o mężczyźnie, który włamał się do jednego z mieszkań. Ponieważ z informacji wynikało, że jest pobudzony i zachowuje się w sposób irracjonalny, czym może zagrażać życiu mieszkańców, decyzja mundurowych mogła być tylko jedna. Niezwłocznie weszli do środka i gdy usiłowali podjąć czynności, włamywacz postrzelił jednego z policjantów w głowę. Następnie funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali napastnika, a pistolet pneumatyczny został zabezpieczony. Policjant przebywa obecnie w szpitalu, a jego obrażenia na szczęście są powierzchowne. Sprawca odpowie teraz za czynną napaść na funkcjonariusza.

3 lutego 2022 roku przed godziną 19:00, policjanci pojechali na interwencję w związku z podejrzeniem włamania do jednego z mieszkań. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca jest mocno pobudzony i zachowuje się w sposób irracjonalny, a chwilę wcześniej siłowo wyłamał drzwi. Ponieważ jego zachowanie mogło zagrażać życiu mieszkańców, decyzja funkcjonariuszy mogła być tylko jedna. Mundurowi musieli działać szybko i skutecznie by zneutralizować zagrożenie. Gdy weszli do korytarza prowadzącego wprost do lokalu, 31-latek wyciągnął pistolet i postrzelił policjanta w głowę. Mężczyzna ten został niezwłocznie obezwładniony i zatrzymany. Chwilę później zabezpieczono też pistolet pneumatyczny, którego użył podczas czynnej napaści na funkcjonariusza.

Policjnat przebywa obecnie w szpitalu, ale jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a obrażenia są powierzchowne.

Dalsze czynności potwierdziły, że mężczyzna ten prawdopodobnie znajdował się pod wpływem środków odurzających i był już wcześniej karany za inne przestępstwa. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Tego typu zdarzenia pokazują, jak bardzo niebezpieczna bywa policyjna służba. Ubierając granatowy mundur, nigdy nie wiemy, czy nie jest to przypadkiem ten ostatni raz. Funkcjonariusze praktycznie codziennie narażają swoje życie i zdrowie, aby inni nie musieli tego robić i czuli się bezpiecznie. W każdej chwili może bowiem nastąpić kryzys i potrzeba konfrontacji z zagrożeniem. Policjant na początku swojej drogi ślubuje: ,,służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia” i jest w stanie poświęcić je dla innych…

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!