Wiadomości

Zdewastowano siedzibę Radia Szczecin. Interweniowała policja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Zdewastowano siedzibę Radia Szczecin, a przecież to nie tutaj pracował pedofil, narkoman – tylko w Urzędzie Marszałkowskim, jako pełnomocnik szefa lokalnej Platformy Obywatelskiej marszałka Olgierda Geblewicza” – napisał na twitterze szczeciński radny Dariusz Matecki, informując o zdarzeniu.

Na zamieszczonej przez Mateckiego fotografii widać wejście do rozgłośni i drzwi oblane czerwoną farbą. Media relacjonują, że wcześniej skrzynki mailowe dziennikarzy rozgłośni zasypywane były pogróżkami.

– Policjanci pracują na miejscu, ustalają okoliczności zdarzenia – komentowała sprawę we wtorek wieczorem kom. Anna Gembala z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, potwierdzając, że policja dostała późnym wieczorem zgłoszenie o uszkodzeniu mienia Radia Szczecin.

Przypomnijmy: pod koniec ubiegłego roku dziennikarz Radia Szczecin Tomasz Duklanowski opisał aferę pedofilską – Krzysztof F., aktywista LGBT, który w przeszłości współpracował z Rafałem Trzaskowskim jako mąż zaufania i pracował jako pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza z PO, został skazany za dopuszczenie się innej czynności seksualnej z małoletnim, udzielanie narkotyków małoletniej i usiłowanie udzielenia narkotyków temuż małoletniemu oraz posiadanie znacznej ilości substancji odurzających. Ofiarami Krzysztofa F. była dwójka dzieci posłanki KO Magdaleny Filiks, która – jak się okazało – zostawiała dzieci pod jego opieką. Po ujawnieniu skandalu 15-letni Mikołaj Filiks popełnił samobójstwo.

/twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!