Wiadomości

Zdecydowana większość Polaków nie chce edukacji seksualnej w szkołach i jest przeciwko “kartom LGBT+”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polacy nie chcą, aby dzieci brały udział w zajęciach z edukacji seksualnej bez zgody rodziców! Opowiadają się również przeciw wprowadzaniu Kart LGBT w ich miejscowościach. Wynik sondażu IBRIS, do jakiego dotarł „Super Express” wyraźnie pokazuje sprzeciw społeczeństwa wobec liberalnej polityki, jaką prowadzi warszawski ratusz.

Sondaż IBRIS, do jakiego dotarł „Super Express”, pokazuje mocny głos sprzeciwu ze strony polskiego społeczeństwa wobec zapisów Karty LGBT, które dotyczą dzieci! Aż 78,5 proc. badanych uważa, że w zajęciach z edukacji seksualnej w szkołach powinny uczestniczyć tylko te dzieci, których rodzice wyrażą na to zgodę. Przeciwnego zdania jest wyłącznie 16,5 proc. Z kolei 5 proc. ankietowanych nie wyraziło zdania w tej sprawie.

Zdecydowana większość Polaków (ponad 63 proc. ) uważa również, że wiedzę o seksualności młodzież powinna nabywać przede wszystkim od rodziców. Inną oceną reprezentuje prawie 30 proc. badanych.

Ponad połowa ankietowanych (54,6 proc.) wyraziło sprzeciw wobec wprowadzania takich Kart LGBT (zawierających zagadnienia związane z edukacją seksualną w przedszkolach i szkołach) w ich miejscowościach. Za opowiedziało się 28,4 proc. badanych. Swojego zdania nie ma w tej sprawie 17 proc. badanych

– Jest rozstrzał między tym, co mówią elity w mediach, a tym, co sądzi ogromna większość społeczeństwa. Nasze społeczeństwo jest konserwatywne i religijne. Tego typu działania podejmowane przez środowiska mniejszościowe przy wsparciu liberalnych elit, społeczeństwo może postrzegać jako zagrożenie dla swoich wartości — ocenił sondaż w „Super Expressie” politolog i socjolog prof. Kazimierz Kik.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!