Świat Wiadomości

Zdaniem egipskiego imama obrzezanie kobiet przynosi ekonomiczne korzyści

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ostatnio w Egipcie duchowny Abd Al-Wahhab Al-Maligi wyjstapił na kanale telewizyjnym Al-Seha Wal-Jamal. Podczas programu starał się wyjaśnić rozmawiającemu z nim dziennikarzowi jakie korzyści płyną z procederu obrzezania kobiet.

Mówią ci, że kobiece obrzezanie powoduje niepłodność? Kto to mówi? – zapytał gospodarza programu. – Jak kobiece obrzezanie może powodować niepłodność?! Egipskie kobiety są obrzezane, ale rodzą więcej dzieci niż wszystkie inne matki na świecie. Allah jest wielki! Więc jak może to powodować niepłodność? To nieobrzezane kobiety w Europie są niepłodne. Allah jest wielki!” – wyjaśniał imam.

„Czy istnieją jakieś korzyści ekonomiczne z kobiecego obrzezania? Tak! Obrzezanie kobiet jest medycznym środkiem profilaktycznym. Ktoś, kto jest nieobrzezany, będzie cierpiał na wiele poważnych chorób które później omówimy (do tego omówienia w trakcie programu jednak nie doszło – przyp.red.). Na kogoś, kto ma jedną z tych chorób, państwo musi wydawać pieniądze na jego leczenie, i tak dalej. Ale możemy zaoszczędzić wszystkie te pieniądze i kierować je gdzie indziej. Więc stanowi to profilaktykę.” – dodał.

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!